o mnie

 

 

Andrzej Dziarski

 

jestem absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej tzn., że mogę sobie oficjalnie wpisywać przed nazwiskiem 10 literek - mgr inż. arch. - ale to zajmuje sporo miejsca więc zazwyczaj cztery ostatnie wystarczą

Urodziłem się, kształciłem i najczęściej można mnie spotkać w Poznaniu. Lubię to miasto - nie przytłacza, ma ludzką skalę i może dlatego w moich projektach bardziej skupiam się na potrzebach i odbiorze otoczenia przez człowieka niż na narzucaniu trendów i mód.

Jak widziałem na zdjęciach z dzieciństwa od małego interesowałem się plastyką i techniką. W moim otoczeniu jednak bardziej doceniano konkrety więc pewnie dlatego w okresie szkoły średniej grafika była hobby, a uczyłem się elektroniki, skutecznie gdyż na koniec uznali mnie za technika - mam na to papier

Idąc dalej tą drogą zacząłem studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej, po roku jednak się opamiętałem/znudziłem i zdałem egzaminy na Wydział Architektury - tu w końcu udało mi się połączyć obie pasje.

W sumie wykształcenie techniczne, zainteresowanie mechaniką, zdolności modelarskie i rysunkowe ułatwiły mi zabawę z architekturą, a gdy pojawiły sprzyjające okoliczności umożliły też zajęcie się designem i pomogły realizować okazyjnie prace graficzne głównie grafikę komputerową.

Zabawa płynnie przeszła w pracę a zachowane efekty kilkunastu lat tej zabawy zebrałem na tej stronie.